V únoru 2007 bylo na Ministerstvu vnitra ČR zaregistrováno občanské sdružení, nesoucí název Letecký klub Nad krajem André o.s. se sídlem ve Velkých Pavlovicích, které si dalo za úkol:

  • Vytvářet podmínky pro vybudování plochy pro SLZ (SLZ = Sportovní Létající Zařízení – lidově "ultralajt") v Bořeticích, vybudovat tuto plochu a provozovat ji.
  • Provozovat a popularizovat rekreační a sportovní létání, modelářské aktivity a leteckou turistiku Velkopavlovické vinařské podoblasti.

K tomu, že se vytvoří letiště v Bořeticích, bylo přistoupeno proto, že již existovalo recesistické občanské sdružení Svobodná Spolková Republika Kraví hora, tvořená 260 vinnými sklepy, která svým vlastním způsobem již popularizovala tento region a „posazení“ letiště v její blízkosti se jevilo skvělou příležitostí ke spuštění letecké turistiky této oblasti vedle již zavedené cyklo- a pěší turistiky. Navíc se ukázalo, že Kravihorci již v počátku tohoto století usilovali o vlastní letiště prostřednictvím jejich prezidenta p. Václava Petráska, ale bezúspěšně. V roce 2009 se povedlo uvést do provozu místní letiště.

V roce 2012 se klub rozdělil, stávající na tomto letišti založil nové o.s. Letecký klub Kraví Hora a ostatní členové pod dřívějším názvem nyní provozují SLZ ve Velkých Pavlovicích.

Nyní je počet členů v našem leteckém klubu něco málo přes 12z toho 4 s pilotní kvalifikací, 6 modelářů a ostatní jsou příznivci létání všeho druhu. Jedním z členů je i Republika Kraví hora, zastoupená jen jedním členem – prezidentem. Tři provozují své vlastní letouny (JK05 Junior, Chico a Ikarus C22). Bohužel zatím nemáme vlastní hangár a tak jsou letouny členů uskladněny v hangárech jiných letišť a ploch v okolí. Na pořízení místního hangáru se pracuje.

Sdružení hodlá spolupracovat bez rozdílu se všemi subjekty regionu, které budou mít o spolupráci zájem, čímž je samozřejmě otevřeno i všem ostatním jednotlivcům. Všem, kdo chtějí projektu pomoci udržet ho při životě, aby mohl sloužit nejen letecké veřejnosti.

Na tomto letišti se také pravidelně pořádají různé akce např. navigační soutěže o pohár Petra Tučka,  mezinárodní soutěž velkých leteckých modelů F5J Inter Tour, hasičské soutěže, drakiády…

Mezi nové, nebo nepravidelné akce patří např. Spartan Race, soustředění mladých pilotů nebo rybářské závody v hodu na terč.